Олімпіади та конкурси

09 листопада 2016 року відбулося урочисте відкриття  ХVІІ Міжнародного  конкурсу з української мови імені Петра Яцика  в Ужгороді.  Петро Яцик був ініціатором і меценатом конкурсу знавців української мови, можливо, як ніхто інший, він був переконаний у необхідності такої масової акції для майбутнього України. Бо знав: ніщо і ніколи так не об’єднає українців, як рідне слово.

За традицією, конкурс щороку стартує 9 листопада, в День української писемності та мови.

У нашому закладі 9 листопада, в День української писемності та мови, також відбулося святкове відкриття І етапу ХVІІ Міжнародного  конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика  .

Участь у конкурсі  з української мови взяли  учні 3-11 класів:  3-4 класи - писало 10 учнів, 5-11класи – 42 учні (у загальній кількості 52 учасники), що засвідчує особливу увагу й інтерес до нього.

Щорічній конкурс проходить у декілька етапів, від шкільного до всеукраїнського. Потрібно гарно писати твори, добре знати орфографію та пунктуацію, а ще вміти гарно висловлювати свою думку. Один етап складається з письмової частини та усної розповіді на задану тему. В різних вікових категоріях дається різний час для виконання того чи іншого завдання.

Завдання І етапу були узгоджені вчителями-філологами відповідно до вимог шкільної програми, тематика завдань була пов’язана з культурою, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню, формування почуття патріотизму, віри в щасливе майбутнє Української держави.

У рамках Дня української писемності та мови у закладі  вчителями та учнями 5-8 класів також було написано радіо-диктант – диктант єдності української нації «Україна на зламі тисячоліть», який транслювався 9 листопада о 11.30 на Першому Національному каналі.

І етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

06 жовтня 2016 року відбулося урочисте відкриття  VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в Ужгороді.

Цей конкурс проводиться з метою вшанування творчої спадщини поета, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

У нашому закладі 11 жовтня також відбулося святкове відкриття І етапу конкурсу.

Учасники мали нагоду послухати  ще  раз про нелегкий життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка й отримати насолоду від  читання поезій великого Майстра слова.

Особливу атмосферу свята знавців рідної мови та літератури створив український колорит: дівчатка у  вишиваних сорочках. Після завершення свята учні 5-11 класів виконали завдання І етапу VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Завдання І етапу були узгоджені вчителями-філологами відповідно до вимог шкільної програми, тематика завдань була пов’язана з культурою, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню, формування почуття патріотизму, віри в щасливе майбутнє Української держави, про яку мріяв і писав Тарас Григорович Шевченко.

Шановні учасники,  бажаємо вам  перемог і творчих злетів!

У конкурсі всього взяло участь 33 учні.

Вітаємо переможців І етапу VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка:

• 5 клас – Славича Дениса Івановича (вчитель: Лівак М. Л.);
  • 6 клас – Штимак Крістіну Миколаївну (вчитель: Лівак М. Л.);
  • 7 клас – Рурич Світлану Василівну (вчитель: Лівак М. Л.);
  • 8 клас – Товтик Ольгу Михайлівну (вчитель: Глеба М. О.);
  • 9 клас – Готру Аллу Вікторівну (вчитель: Глушко В. В.);
  • 10 клас – Ходаковську Андріану Ігорівну (вчитель: Глеба М. О.);
  • 11 клас – Клибанову Крістіну Володимирівну (вчитель: Глушко В. В.)

​ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ

Підготувала повідомлення голова ШМО суспільно-гуманітарних наук Лівак М.Л.