Фізико-хімічний КВК

(Зал прикрашений тематичними предметами газетами  по фізиці і хімії, плакатами, гаслами, різнобарвними кулями. У конкурсі беруть участь команди 10-х та 11-х класів.)

Ведучий: - Доброго вечора шановні учасники, глядачі і журі. Дозвольте почати наш вечір-конкурс фізики і хімії. Сьогодні учні 10-11 класів будуть змагатися в кмітливості, ерудиції, швидкості думки і гостроті гумору. Підтримувати свої команди в боротьбі за звання кращих знавців фізики і хімії будуть вболівальники, що також при активній участі зможуть заробити додаткові бали для своєї команди. Також усі присутні сьогодні зможуть прийняти участь в аукціоні,  на якому будуть виставлені дуже забавні, корисні і просто необхідні речі. Оцінювати старання й уміння команд буде шановне журі.

Ведучі представляють членів журі.

Ведучий: -Я запрошую на сцену команди і ми починаємо  перший кон-курс  «Представлення команди».                                                          Умова конкурсу: Кожна команда виступає з заздалегідь підготовленим ві-танням. Максимальна оцінка  - 5 балів.

Ведучий: - Ми познайомились з командами, а тепер переходимо до наступного конкурсу – «Розминка».

Умова конкурсу: Команди по черзі дістають питання з коробки і після 30секунд обговорення – відповідають. Правильна відповідь оцінюється в 1 бал. + 1 питання (додаткове, пільгове). Експерти розминки – вчителі фізики та хімії.

Питання на розминку

Фізика:

Хімія:

Пільгові питання:

(Підводяться підсумки перших двох конкурсів. Журі виставляє і оголошує бали.)

Ведучий: - Переходимо до наступного конкурсу. На сцену запрошуються команди. Наступний конкурс називається – «Наука і мистецтво».

Умови конкурсу: Після 10 хвилин підготовки, команди повинні за допомогою танцю продемонструвати будь-яке фізичне чи хімічне явище. Максимальна оцінка – 4 бали.

Ведучий: - Поки команди готуються, проведемо конкурс вболівальників. Умови конкурсу: вболівальники обох команд по черзі повинні назвати прізвища видатних фізиків та хіміків. Ті вболівальники, що назвуть більше прізвищ, допоможуть своїй команді, додавши їй бали.

Максимальна оцінка - 1 бал.

(Підводяться підсумки конкурсу вболівальників і конкурсу танцю команд. Повідомляються результати).

Ведучий: - Наступний конкурс називається – «Конкурс капітанів». Зараз запрошуються капітани обох команд.

Умови конкурсу: Кожен капітан після 20 хвилин підготовки повинен виразити у вигляді монологу  чи вірша любов чи ворожість до предмету (залежно від жеребкування):

(Ф+) - любов до фізики;  (Ф-) - ворожість до фізики;

(Х+) - любов до хімії;      (Х-) - ворожість до хімії.

Максимальна оцінка – 6 балів.

 

Ведучий: - Поки  капітани готуються до конкурсу, проведемо аукціон. На аукціоні виставлені необхідні речі, які допоможуть вам вивчити такі предмети як фізика і хімія. В  аукціоні приймають участь як члени команд так і вболівальники.

Пропонуються: 

Лот № 1.

Річ, власник якої буде впевнено почувати себе під час будь-якого опитування  строгого учителя  фізики ( Довідник з фізики).

Лот № 2.

Річ, що допоможе красиво виправдатися за невиконане домашнє завдання і утримати вчителя від покарання (Листівка з оригінальним жартівливим малюнком).

Лот № 3.

Річ, власник якої може прогуляти (у буквальному значенні цього слова) практичну по хімії (фізиці) і мати при цьому вигоду ( Довідка про виставлення за практичну роботу 10 балів).

Лот № 4.

Річ, що дасть можливість її власнику відігратися за принесені незручності і засмучення на уроці ( Дитяча іграшка).

Лот № 5.

Річ, власник якої може впевнено почувати себе на контрольній роботі по фізиці і хімії (Довідка про додавання 2-х балів до результату роботи).

 

Лот № 6.

Річ, що полегшить ваше життя на уроках хімії (Періодична таблиця хімічних елементів Д.І. Менделєєва).

Лот № 7.

Те, що заспокоїть вас на одній з контрольних робіт по фізиці та хімії (Довідка про право користуватися робочим зошитом на одній з контрольних робіт).

Лот № 8.

Даний лот дозволить підвищити ваші  інтелектуальні здібності на уроках хімії та фізики  (Цукерка).

Після аукціону йде виступ капітанів.

Підведення підсумків конкурсу капітанів.

Ведучий: - Зараз ми проведемо заключний, вирішальний конкурс – домашнє завдання на тему: «Відкриття закону – болісний процес».

Максимальна оцінка – 5 балів.

Журі виставляє оцінки за останній конкурс і підводить підсумки КВК, вручається приз.